Testery i mierniki - Test twardości wody

W przypadku własnego ujęcia wody czyli studni głębinowej warto skorzystać z takich urządzeń jak tester do badania wody. Testery i mierniki to urządzenia, które służą do badania wody w określonym zakresie.
W Polsce najczęstsze przekroczenia wody występują w zakresie żelaza i manganu. Podwyższone wartości żelaza i manganu nie wpływają na nasze zdrowie, jednak mogą przysporzyć nam wielu problemów jak np. specyficzny zapach lub smak wody, pranie może mieć kolor brązowożółty, ponadto żelazo to doskonała pożywka dla bakterii, które mogą wtórnie zanieczyścić wodę. Test twardości wody można wykonać w warunkach domowych.

Korzystając z wody miejskiej najczęstszym problemem jest wysoka twardość wody. Osady na bateriach i kabinach prysznicowych są tego odzwierciedleniem. Popularne są testery ręczne do badania twardości wody. Jest to bardzo ważny parametr zarówno przy doborze zmiękczacza do wody jak i przy uruchomieniu.

Możemy zaproponować kropelkowe oraz paskowe testery wody, a także mierniki elektryczne. Badanie wody jest bardzo istotne przy doborze odpowiedniego urządzenia.

W zakładce Badania Wody znajdują się tabele z danymi przedstawiającymi normy, jakim powinna odpowiadać woda pitna.

Testery i mierniki - Test twardości wody

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry