Uzdatnianie wody

Wbrew pozorom – nie ma „jednej” wody. Można powiedzieć, że wraz z rozwojem technologicznym, przybywa też różnych „funkcji” wody – w związku z tym, konieczne jest prawidłowe dostosowanie jej jakości do wielu celów.

Temu służy proces uzdatniania wody – polegający na optymalnym dopasowaniu parametrów wody do potrzeb konkretnej inwestycji.
Kluczowe przy wyborze technologii uzdatniania są również „cechy” samej wody. Inaczej uzdatnia się np. wody powierzchniowe, inaczej – podziemne.
Właściwy dobór technologii do danej inwestycji jest konieczny. O końcowym sukcesie, czyli otrzymaniu prawidłowo uzdatnionej wody, nadającej się do określonego celu inwestycyjnego, decyduje jednak jeszcze kilka innych czynników, z których najistotniejsze to wiedza i doświadczenie zespołu realizującego powyższe zadania.

Technologia, praktyka i wiedza pozwalają przeprowadzić proces uzdatniania wody prawidłowo na każdym etapie – począwszy od badania wody, poprzez dobór najlepszych rozwiązań, następnie – zainstalowanie stacji uzdatniania wody, po bieżący serwis.

Stawiamy na najwyższą profesjonalną jakość i kompleksowość usług z zakresu uzdatniania wody. Stosujemy nie tylko najnowocześniejsze i jednocześnie sprawdzone technologie, naszym atutem jest również doświadczony zespół specjalistów.

W ramach procesów uzdatniania wody przeprowadza się m.in.: filtrację wstępną, koagulację, flokulację, sedymentację, filtrację właściwą oraz dezynfekcję (uzdatnianie wód powierzchniowych). W przypadku wód podziemnych realizowane są: napowietrzanie/odkwaszanie wody, filtracja wstępna i dezynfekcja.

Czasem istnieje konieczność przeprowadzenia dodatkowych procesów, takich jak: adsorpcja, wymiana jonowa i odwrócona osmoza.
Niezależnie od celu uzdatniania, najistotniejsze jest doprowadzenie do stanu optymalnego bezpieczeństwa sanitarnego wody – od ujęcia (gdzie zaczyna się proces uzdatniania) do zbiornika wody czystej.

Uzdatnianie wody

Jest 100 produktów.

Pokazano 1-100 z 100 pozycji

Aktywne filtry