Odkurzacze basenowe

W celu utrzymania odpowiednio czystej wody i niecki basenowej należy używać odkurzaczy basenowych.

 Rodzaje odkurzaczy basenowych:

- ręczne

- półautomatyczne

- automatyczne

Odkurzacze ręczne/ półautomatyczne

Odkurzacz zbudowany jest z odpowiedniej szczotki, tyczki teleskopowej, oraz węża za pomocą którego  można podłączyć urządzenie do systemu filtracji przez specjalne do tego przygotowane gniazdo w ścianie basenu, przez skimmer lub bezpośrednio do pompy. Taki odkurzacz jest potrzebny zawsze nawet dla klientów, którzy zdecydowali się na odkurzacz automatyczny. Można go użyć w miejscach trudno dostępnych.

Odkurzacze automatyczne to najmniej absorbujące urządzenia. Dobiera się je w zależności od wielkości niecki basenowej oraz materiału wykonania (folia, stal nierdzewna, płytki, mozaika). Odkurzacz może czyścić dno basenu oraz ściany. Wybór takiego urządzenia jest zależny od preferencji klienta oraz zasobności portfela. Niektóre modele są wyposażone w piloty zdalnego sterowania, a obsługa takich urządzeń ogranicza się do wyjęcia odkurzacza z wody i usunięcie zabrudzeń z kosza filtracyjnego.

Nie wolno korzystać z basenu podczas pracy odkurzacza. Podczas pracy odkurzacza zestaw filtracyjny powinien być wyłączony.  

Odkurzacze basenowe

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry