Lampy UV do wody

Decydując się, lub będąc zmuszonym do korzystania z własnego ujęcia wody trzeba mieć na uwadze nie tylko zastosowanie urządzeń, które doprowadzą wodę do wartości normatywnych w zakresie fizykochemicznym, ale również bakteriologicznym.

Pamiętaj, że po zakończeniu prac związanych z budową studni głębinowej niezbędne jest zdezynfekowanie instalacji, oraz dodatkowo wykonanie badań bakteriologicznych, w celu wykluczenia zagrożenia w postaci bakterii.

 Takie badanie można wykonać w laboratorium akredytowanym, a próbka powinna być pobrana przez osobę do tego przygotowaną. O szczegóły zapytaj naszego doradcy dzwoniąc pod numer 61 830 56 85.

Jeżeli wyniki badania wody są prawidłowe i nie wykazują przekroczeń możemy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu jakim są sterylizatory UV.

Lampa UV do wody zbudowana jest z obudowy ze stali nierdzewnej, żarnika oraz układu zasilającego promiennik. .  Wszystkie te elementy w celu ochrony przed ewentualnymi uszkodzeniami są umieszczone w rurze kwarcowej. Do uruchomienia lampy bakteriobójczej niezbędne jest napięcie. Skuteczność dezynfekcji zostaje zachowana poprzez zadanie odpowiedniej dawki promieniowania (powyżej 400 J/m2) odnoszącej się do długości fali 254 nm.

Lampy UV do wody

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz