Testery basenowe

Często pojawiają się pytania jaki rodzaj chemii zastosować jak poradzić sobie z zanieczyszczoną wodą w basenie. Takie sytuacje zdarzają się najczęściej latem w przypadku basenów zewnętrznych lub czynnych sezonowo.

Baseny hotelowe obsługiwane są bardzo często przez profesjonalne firmy, a jakość wody dodatkowo wspierana jest przez specjalistyczne stacje uzdatniania wody i urządzenia kontrolno-pomiarowe.

W przypadku basenów ogrodowych nie ma potrzeby używania tak drogich i specjalistycznych urządzeń, chociażby ze względu na małą ilość kąpiących się osób.  Jednak trzeba mieć na uwadze, że dla naszego zdrowia i komfortu powinno się badać stężenie środków chemicznych w wodzie basenowej.

Przed dodaniem chemii basenowej (chlor, pH minus, dezaktywator chloru, antyglon), trzeba zbadać wodę. Na etykietach jest opis w jaki sposób dozować chemię. Podstawowe parametry w zakresie których należy przeprowadzić badanie to chlor i pH.

Zalecana wartość pH wody basenowej mieści się w zakresie od 7.0 do 7.4. Zjawiskiem naturalnym  jest  wzrost pH w wodzie basenowej i niezbędne jest  użycie środka obniżającego pH (pH minus).

Należy regularnie kontrolować pH wody testerem  i korygować wartość odpowiednimi środkami. Poziom chloru w wodzie powinien być utrzymany na poziomie 0,4-0,6mg/l.

W naszym sklepie można znaleźć różne ręczne i elektroniczne testery do badania wody basenowej

Testery basenowe

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry