Pompy basenowe

Pompa do basenu jest niezbędnym urządzeniem, w które muszą być wyposażone baseny. W zależności od wielkości obiektu i typu basenu, potrzebne będą różne rodzaje pomp, wykazujących się określoną wydajnością.

W przypadku najmniejszych basenów (prywatnych) zazwyczaj wystarczy jedna pompa o średniej mocy do ok. 1000 W. Większe obiekty – np. baseny skimmerowe, baseny z rynną przelewową i największe baseny – publiczne – do prawidłowego funkcjonowania i zapewnienia najwyższej jakości higienicznej wody potrzebują pomp o większej mocy albo zestawów pomp.

Pompy oferowane obecnie na rynku nadają się zarówno do filtrowania wody uzdatnianej np. chlorem czy jodem, jak i do filtrowania wody morskiej. Nowoczesne pompy są też optymalnie dostosowane do pracy w różnych warunkach termicznych (mogą filtrować wodę o wysokiej temperaturze – nawet do kilkudziesięciu stopni Celsjusza).

Proponowane przez nas pompy, różniące się m.in. przekrojami rur, mogą być bezproblemowo łączone w większe systemy.

W naszym katalogu znajdziecie Państwo pompy zasilane prądem jednofazowym, jak i trójfazowym, a także pompy dostosowane do obsługi elementów dodatkowych, składających się na konstrukcję basenu – np. urządzeń do „produkcji” fal wodnych.

Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne pompy z zaawansowanymi technicznie systemami do filtracji wody. Zapewniają one jednocześnie efektywną cyrkulację wody w basenie i jej odpowiednią filtrację. Zapewniamy Państwu szeroki wybór różnych typów pomp, w tym m.in.: poziome pompy samozasysające z filtrem, poziomowe pompy odśrodkowe czy automatycznie zalewane pompy elektryczne.

Pompy basenowe

Aktywne filtry