Technologie basenowe

Zastosowanie odpowiednich technologii warunkuje możliwość bezpiecznego korzystania z obiektów basenowych: rekreacyjnych i leczniczych. W ostatnich latach „rynek” basenów rośnie w siłę. Przybywa zarówno największych obiektów – publicznych, jak również basenów prywatnych, sportowych i rehabilitacyjnych.


W związku z coraz większym zróżnicowaniem nowoczesnych basenów – rozwijają się również technologie basenowe. Do rozwiązań stosowanych z powodzeniem od lat, dołączają techniki innowacyjne. Wszystkie znajdą Państwo w ofercie naszej firmy. Niezależnie od typu i przeznaczenia basenu oraz jego wielkości – jedno pozostaje niezmienne, jest to układ zamknięty – dlatego musimy pamiętać o tym, żeby użytkownicy tych obiektów mogli korzystać z wody w pełni bezpiecznej pod względem higienicznym.


Wykonuje kompleksowe usługi z zakresu technologii basenowych – od oceny inwestycji, dostosowania konkretnych technik do konkretnego obiektu, poprzez wykonanie projektu, uzdatnienie wody i serwis. Zapewniamy także realizację modernizacji oraz napraw – gwarancyjnych i pogwarancyjnych.


Stosowane przez nas technologie basenowe zależą głównie od typu obiektu. Podstawowy podział basenów wiąże się ze sposobem odprowadzania wody i z zastosowaną przy ich budowie konstrukcją niecki. Rozróżniamy baseny skimmerowe i z rynną przelewową (podział ze względu na technikę odprowadzania wody). W naszej ofercie znaleźć można najpopularniejsze typy basenów, jak również wanny SPA najlepszych światowych marek.


Na uwagę zasługują m.in. nowoczesne baseny ze stali nierdzewnej – wyjątkowo funkcjonalne i estetyczne. Wykonujemy również projekty najpopularniejszych basenów – betonowych foliowanych.

Ofertę naszego sklepu uzupełniliśmy ponadto o szeroką gamą niecek do różnych typów basenów, w tym: naziemnych, betonowych i ze stali nierdzewnej. Niezależnie od typu basenu – konieczne jest stosowanie odpowiednich technologii, w tym: uzdatniania wody, filtracji i dezynfekcji.


Nie można też zapominać o zapewnieniu stałego monitoringu stanu wody i optymalnej czystości obiektu – nie jest to możliwe bez odpowiedniej jakości filtrów basenowych oraz środków higieny basenowej (m.in. preparaty na bazie kwasu solnego i siarkowego).
Dzięki nim możliwe jest utrzymanie odpowiedniego poziomu pH wody, co jest niezbędnym warunkiem prawidłowo przeprowadzonego uzdatniania wody, w tym dezynfekcji i koagulacji. Dezynfekcję przeprowadzamy zazwyczaj za pomocą podchlorynu sodu, ozonu oraz promieniami UV.


Sklep Strefa Wodna oferuje również dostęp do nowoczesnych środków chemii basenowej i specjalistycznego sprzętu czyszczącego – m.in. odkurzaczy basenowych.

Technologie basenowe

Jest 73 produktów.

Pokazano 1-73 z 73 pozycji

Aktywne filtry